Samorząd szkolny:

Nowe zasady działania samorządu szkolnego

W październiku 2003 roku z opieki nad Samorządem Szkolnym zrezygnowała pani Grażyna Witak. Nowym opiekunem samorządu został pan Krzysztof Szydłowski.Wraz ze zmianą opiekuna nastąpiły zmiany w organizacji samorządu. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2003/2004 działalność samorządu szkolnego skupiona była na przeprowadzeniu reorganizacji struktur samorządowych oraz wypracowaniu takiego systemu organizacyjnego, który zapobiegłby powstawaniu pewnej dezorganizacji po odejściu do szkół średnich uczniów klas trzecich zaangażowanych w prace samorządu.

W związku z powyższym, opracowany został nowy projekt regulaminu samorządu uczniowskiego, który zakłada, iż najważniejszym etapem wyborów samorządowych są wybory przeprowadzane w klasach - na przewodniczącego i jego zastępcę. Wynika to z faktu, że klasowe społeczności uczniowskie znają się najlepiej i powinny dokonywać się tam najtrafniejsze wybory osób zaangażowanych do pracy na rzecz klasy i szkoły. Następnie, wybrani - przewodniczący i jego zastępca, wchodzą w skład naszego "małego parlamentu", czyli Rady Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum, która wybiera prezydium w składzie marszałka Rady SU i jego zastępców.

Skład Prezydium Rady SU

Maja Łaniewska z klasy 3g (Marszałek), odpowiada za całokształt pracy SU

zastępcy:

Marek Husak z I B - odpowiada za przepływ informacji / sekcja jest jeszcze w trakcie tworzenia ponieważ poszukujemy członków chcących redagować gazetkę szkolną oraz prezenterów na uroczystości szkolne i apele, członkowie tej sekcji to:

Magdalena Platek z III D
Joanna Demiańczuk z klasy III D

Monika Stanisławska z klasy II A,
Paweł Paczkowski z klasy II E,
Damian Łapszyński z klasy I A
- uczniowie ci odpowiadać będą za organizację przedsięwzięć kulturalnych i sportowych inicjowanych przez SU, jak i będą udzielać pomocy w organizacji tego typu imprez nauczycielom, członkami tej sekcji są też:

Paweł Drozdowski z klasy II E - inicjator klubu warcabowego i szachowego,
Leszek Szreder z klasy III B - inicjator klubu miłośników kultury japońskiej