O szkole:

Liczba sal lekcyjnych: 19

Baza szkoły:

sala gimnastyczna
aula (wykorzystywana również do celów sportowych)
boisko
czytelnia
Klub Uczniowski
pracownia komputerowa ze stałym dostępem do Internetu
stołówka
gabinet medyczny
radiowęzeł

Języki obce: angielski, niemiecki

Zajęcia pozalekcyjne

SKS, LOP, Koło Dziennikarskie, Koło Plastyczne, SKKT, zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki. Ponadto kaźdy nauczyciel prowadzi konsultacje dla uczniów i rodziców oraz koła zainteresowań np. Szkolne Koło Promocji Zdrowia, Koło Teatralne, Zespół Wokalny, Koło Taneczne, koła przedmiotowe. Odbywają się zajęcia ruchowe dla miłośników BREAK DANCE.
Nasi uczniowie mogą podczas ferii zimowych uczestniczyć w warsztatach matematycznych w Zakopanem (zwycięzcy konkursów matematycznych nieodpłatnie), nagrywają audycje oraz płyty z piosenkami turystycznymi w prawdziwym studiu muzycznym, systematycznie startują w Imprezach na Orientację. Duże sukcesy odnoszą chłopcy grający w tenisa stołowego oraz dziewczęta, uprawiające siatkówkę w SKS "Olimpijczycy".
W szkole działa Klub Uczniowski. Jesteśmy jedynym gimnazjum w Szczecinie, w którym prowadzona jest gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna. Prowadzone są zajecia terapeutyczne.

Uczniowie mają dostęp do Internetu w pracowni komputerowej oraz w czytelni szkolnej.

Dysponujemy stołówką szkolną, w której można zjeść naprawdę smaczne obiady.

Szczególne osiagnięcia i sukcesy

W roku szkolnym 2002/2003 szkoła uzyskała tytuł "Szkoły z Klasą" oraz wzięła udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Rodziców przedsięwzięciu "Przyjazna Szkoła". Nasi uczniowie są wicemistrzami województwa w tenisie stołowym, dziewczęta zdobyły III miejsce w Szczecinie w siatkówce, III miejsce w konkursie "Państwo prawa i sprawiedliwości". W 2003 roku cztery nasze uczennice zostały stypendystkami Prezydenta Miasta Szczecina. Nasi uczniowie uczestniczą w rejsach po Bałtyku - jest to nagroda za III miejsce w konkursie Edukacji morskiej (w ramach Regionalnego Programu Edukacji Morskiej i Rzecznej). W październiku 2002 nawiazaliśmy współpracę ze szkołą w Niemczech

SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOWI - Jeżeli chcesz poznać opinię jednego z naszych nauczycieli, przecztaj artykuł p. Teresy Ostrowskiej.

Budynek:
Na lekcjach: