Imprezy na Orientację

Czy potrafisz poruszać się w nieznanym terenie, czy umiesz wędrować według szkicu, czy wiesz jak posługiwać się busolą, czy dotarłbyś do wyznaczonego na mapie miejsca?
W dobie Internetu i telefonów komórkowych coraz mniej osób odpowie na to pytanie twierdząco. Jeśli chcesz zdobyć potrzebne wiadomości i umiejętności, polecamy Ci udział w imprezach na orientację. Wystarczy raz spróbować, by przekonać się, ile to przyjemności i satysfakcji.
W Gimnazjum nr 4 jest grupa zapaleńców, systematycznie startująca w InO organizowanych przez HKT "Akinakes". InO są to zawody, w których 2-3 osobowy zespół ma za zadanie potwierdzić swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych.
7 grudnia 2002 w Mikołajkowych ZnO nasze drużyny zajęły trzy pierwsze miejsca. Na starcie zawodów uczestnicy otrzymują mapę terenu z zaznaczonymi punktami kontrolnymi oraz kartę startową.
Zdjęcia przedstawiają zwycięskie zespoły na trasie imprezy. Czasem trzeba trochę pogłówkować, aby trafnie rozpoznać poprawnie rozstawione punkty.

Gryfińskie Dni Orienteeringu 28.02. - 2.03.2003

A oto my - uczestnicy wyjazdu do Gryfina na Ogólnopolskie Dni Orienteeringu. Po trudach szlaku czas na "upragniony" posiłek...zupki i kanapki :)
Jedną z atrakcji wycieczki była wieczorna wyprawa na "Lagunę". W drodze powrotnej z etapu dziennego chłopcy nie mogli nie wykorzystać śniegu na ... śnieżki.
W InO startowaliśmy w dwóch etapach - dziennym i nocnym. To dopiero była atrakcja! Pani Marta rozdaje ostatnie kanapki na dworcu w Gryfinie...
Wielkim powodzeniem cieszyła się gitara. Niemal każdy chciał spróbować zagrać. "Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą..." - tak co rusz podśpiewywała sobie Ola
Rano chętnie pospalibyśmy jeszcze trochę, ale niestety trzeba było wracać :( Marcin nie próżnował - od razu chwycił za gitarę ...